Już za trzy miesiące wejdzie w życie EKOPROJEKT

Wymień swoje urządzenie grzewcze już DZIŚ

Ekologiczny kominek. Jak wybrać?

W dobie coraz poważniejszych problemów z jakością powietrza, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę również na to, ile zanieczyszczeń kominek emituje do atmosfery. Zwłaszcza, że w 2022 roku w życie wejdą unijne przepisy uchwalone w ramach dyrektywy EKOPROJEKT regulujące parametry urządzeń grzewczych. Te, które nie spełnią wymagań, nie zostaną dopuszczone do użytku. W większości województw takie obostrzenia istnieją już dziś. By z kominka móc korzystać legalnie, wybierajmy modele posiadające odpowiednią deklarację.100% oferty Żar-wik spełnia wymogi Ekoprojektu, więc nie musisz sprawdzać danych by mieć pewność, że podjąłeś dobrą decyzję.

Żar-wik Kominki Koszalin
ul. Szczecińska 5, Koszalin
zar-wik@kominki.koszalin.pl
https://kominki.koszalin.pl

Atrakcyjne ceny kamieni na parapety [SPRAWDŹ]

Pracownia Kamieniarska

W promocji posiadamy spieki kwarcowe [więcej informacji]

 

SPK – PRZYŁĄCZA Z BLACHY CZARNEJ

Przyłącza z blachy czarnej stosuje się do odprowadzenia spalin z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe (pracujących bez kondensacji), gdzie temperatura spalin może dochodzić do 1000[ºC].  Elementy rurowe spawaną są techniką LASEROWĄ, co gwarantuje najwyższą jakość połączenia, wyjątkową estetykę i szczelność.

Zalety:

  • bardzo prosty i szybki montaż
  • duża trwałość
  • dostępne w kolorach: czarnym (standard) i grafitowym (na zamówienie)
  • wysoka estetyka

 

Oferowane przez nas produkty spełniają EKOPROJEKT

Wyśrubowane przepisy unijne odnoszące się do emisji spalin pieców, kominków i innych urządzeń energetycznych wejdą w życie w 2022 r. Jednak już teraz mamy w swojej ofercie wkłady kominkowe i piece, które spełniają najsurowsze wymagania środowiskowe. Pogarszający się stan środowiska naturalnego ma odzwierciedlenie w coraz bardziej restrykcyjnych przepisach prawa według dyrektywy unijnej, zwanej potocznie Ekoprojektem. Badania potwierdziły, że oferowane przez nas urządzenia spełniają wymogi norm BImSchV2 oraz Ekoprojektu. Nie tylko oferujemy doskonałej jakości wkłady ale też chronimy środowisko minimalizując emisję pyłów oraz tlenku węgla.

Bimsch.jpgPiecokominki, zgodnie z definicją stanowią połączenie kominków konwekcyjnych i pieców akumulacyjnych oraz mogą być formalnie klasyfikowane jako akumulacyjne ogrzewacze pomieszczeń. Wymogi dotyczące tego typu urządzeń zawarte zostały w normie PN-EN 13229, która narzuca zarówno sposób ich badania, jak i dopuszczalne wielkości emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Zgodnie z tym dokumentem, średnia emisja tlenku węgla w trakcie procesu spalania nie powinna przekraczać 3345 mg/ Nm3, tj. 3000 ppm. Bardziej restrykcyjne pod względem dopuszczalnych wielkości emisji dla piecokominków są austriackie normy BImSchV 1 i BImSchV 2. Pierwsza z nich obowiązuje od 22 marca 2010 r. i określa maksymalną wartość emisji CO na poziomie 4000 mg/Nm3 dla urządzeń istniejących oraz 2000 mg/Nm3 dla urządzeń nowych. Z kolei norma BImSchV 2, obowiązująca od 31 grudnia 2014 r., dopuszcza w przypadku nowych urządzeń emisję tlenku węgla na poziomie nie większym niż 1250 mg/Nm3.

 

eko.jpg

Kominkom wysokie wymagania stawia Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE zwana potocznie ekoprojektem. Obejmuje ona wszystkie stosowane w budownictwie urządzenia wykorzystujące energię. Dyrektywa ta w większości przypadków podaje jedynie zasady i kryteria ustanawiania wymagań dla tego typu urządzeń przez ośrodki wykonawcze, natomiast szczegółowe wymagania podawane są dla tych urządzeń, które mają znaczący wpływ na środowisko naturalne oraz charakteryzują się znacznym udziałem w europejskim rynku. Urządzenia energetyczne we wszystkich krajach Unii Europejskiej powinny spełniać szczegółowe normy – chodzi m. in. o granice emisji pyłów, tlenku węgla, czy tlenku azotu. Ekoprojekt odnosi się nie tylko do pieców, czy pomp cieplnych, ale też do „ogrzewaczy pomieszczeń na drewno”, do których zalicza się domowe kominki będące dodatkowym źródłem ciepła.

 

N A S Z E   P R O J E K T Y 

więcej projektów..

 

 

Certyfikat Rzetelności

Serdecznie informujemy, że nasza firma spełniła warunki uczestnictwa w programie Rzetelna Firma.
Certyfikat Rzetelności jest dowodem niepodważalnej wiarygodności i uczciwości w biznesie.
Patronem programu Rzetelna Firma jest Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospdarczej SA.
Czytaj więcej

 

P O L E C A M Y

     

 

 

 

 

Żar – Wik kominki w Koszalinie

    Firma Żar-Wik powstała 1992 roku. Jesteśmy firmą rodzinną z wieloletnią tradycją. Wszyscy pracownicy zatrudnieni w naszej firmie wykonują swoją pracę z pasją oraz służą Państwu fachowym doradztwem i pomocą. Oferujemy kominki w Koszalinie. Oferujemy Państwu pełen zakres usług związanych z ekologicznym ogrzewaniem począwszy od sporządzenia projektu na podstawie wizji lokalnej poprzez montaż aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Wykonujemy instalacje systemów ogrzewania ciepłym powietrzem lub wodą z wykorzystaniem układu centralnego ogrzewania. Aby wybrać to co najlepsze posiadamy w sprzedaży wkłady kominkowe wielu markowych firm. Pracujemy na podstawie dokumentów mistrzowskich: mistrz kominiarski i mistrz zduński. Posiadamy w stałej sprzedaży wkłady kominkowe, wkłady z płaszczem wodnym, blaty, parapety, marmur, granit i piaskowiec. Zapewniamy projekt i montaż. Ponadto rozszerzyliśmy naszą ofertę o wanny SPA renomowanej firmy Dimension One Spas oraz sauny firmy TYLO. Jesteśmy licencjonowanymi przedstawicielami tych firm w województwie zachodniopomorskim. Oferujemy Państwu fachowe doradztwo oraz sprzęt, materiały i akcesoria niezbędne do wykonania łazienki Państwa marzeń. Posiadamy w stałej ofercie wanny SPA, kabiny saunowe,  piece oraz wszystkie akcesoria niezbędne do prawidłowej eksploatacji wanien oraz saun.

Wysokiej jakości kominki w najlepszych cenach.

Sprawdź naszą kominków. Oferujemy także wkłady konwekcyjne. Obudowy rustykalne, nowoczesne i kaflowe. Czytaj więcej

Pellet - czyste ekologiczne paliwo.

Ekopiece to wydajne, bezpieczne, ekologiczne i bardzo ekonomiczne urządzenia grzewcze. Czytaj więcej

Najlepszej jakości marmur i granit.

Marmur ze względu na posiadane właściwości, doskonale nadaje się na posadzki oraz schody. Czytaj więcej

Ciekawe projekty i zaskakujące aranżacje.

Galeria naszych unikatowych prac wykonanych w różnorodnych pomieszczeniach. Czytaj więcej  

Wybrane kolekcje

O firmie

Żar-Wik - koszalińska firma oferująca kominki.

Witamy Państwa na stronie internetowej firmy Żar – Wik z Koszalina. Na krajowym rynku działamy od 1992 roku, niezmiennie dostarczając klientom wysokiej jakości rozwiązania z zakresu ekologicznego ogrzewania, takie jak piece i kominki na pellet czy wkłady konwekcyjne. Nasze usługi obejmują ponad to sprzedaż marmuru, granitu oraz spieków kwarcowych, a od niedawna, dzięki współpracy z renomowanymi markami Dimension One Spas oraz TYLKO, poszerzyliśmy naszą ofertę o wanny SPA oraz sauny. Wszelkie prace wykonujemy kompleksowo, począwszy od sporządzenia projektu na podstawie wizji lokalnej poprzez montaż aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Pracujemy na podstawie dokumentów mistrzowskich: mistrz kominiarski i mistrz zduński. Wieloletni doświadczenie, wykwalifikowana kadra pracowników oraz wykorzystywanie najwyższej jakości materiałów pozwoliło nam zdobyć zaufanie klientów oraz stabilną pozycję rynkową. W odpowiedzi na potrzeby klientów uzupełniliśmy nasz asortyment o wanny SPA oraz sauny renomowanych marek Dimension One Spass oraz TYLO. Nasza firma działa na terenie Koszalina, Słupska, Kołobrzegu oraz Szczecinka. Zapraszamy Państwa do współpracy.   https://www.youtube.com/watch?v=KiCknBzmsfA

Aktualności

WKŁADY POWIETRZNE
 

WKŁADY Z PŁASZCZEM WODNYM

PIECE WOLNOSTOJĄCE
 

INNE

 

Znajdziesz nas na

Translate » Tłumaczenie